Grafika warsztatowa dla młodzieży

Prowadząca: AGATA NIŹNIKIEWICZ

Zapraszamy na warsztaty z tradycyjnych technik drukarskich w nowoczesnym wydaniu.

Podczas zajęć uczestnicy poznają linoryt, technikę suchej igły czy mezzotintę, a następnie nauczą się wykorzystywać ich potencjał wizualny do tworzenia wyjątkowych grafik.

Uczestnicy własnoręcznie wykonują matrycę, pokrywają ją farbą, a za pomocą prasy drukarskiej przenoszą wizerunek z matrycy na papier. Gotowe prace planujemy systematycznie prezentować w formie wystaw stacjonarnych i instalacji multimedialnych. Zajęcia obejmują także podstawy rysunku i kompozycji, aby umożliwić uczestnikom tworzenie własnych świadomych i przemyślanych projektów.

Agata Niźnikiewicz - artystka, graficzka, fotografka i pedagog.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (kier. grafika warsztatowa), Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (kier. fotografia i multimedia), Instytutu Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych (studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego).

Jest autorką wielu projektów artystycznych, prezentowanych na licznych wystawach:

• WYSTAWY INDYWIDUALNE: ● Connect, Teoria w Katowicach. ● Subtelne Formy, Galeria Sztukateria w Knurowie ● Subtelne Formy, Galeria Tłustym Drukiem w Łodzi
  • WYSTAWY ZBIOROWE ● Cyberfoto, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ● Relations/Young Wave, Galeria Foto-Gen we Wrocławiu ● Human / Człowiek, Sztukateria w Knurowie ● Wystaw się w CSW 2018, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu ● Grafika Roku, Rondo Sztuki w Katowicach ● Młoda Sztuka w Starym Mieście, New Era Art w Krakowie ● Prace dyplomowe, Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach ● Wystaw się w CSW 2017, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  • WYSTAWY MIĘDZYNARODOWE ● Unobvious, Suwon Photo Korea Południowa. ● 16. Międzynarodowe Triennale Grafiki Małe Formy, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi ● Platform Project, Fronteer Athens School of Fine Arts
  • NAGRODY ● Honorowy Medal 16. Międzynarodowych Triennale Małe Formy Grafiki, Polska-Łódź

Zajęcia odbywają się w:

• środa: 16:45-18:45