WIECZÓR Z MUZYKĄ ŻYDOWSKĄ

Zespół NEGEV powstał w 2008 roku z inspiracji klimatem i urokiem muzyki żydowskiej. NEGEV łączy wyjątkową muzykalność, pasję i sceniczne doświadczenie. Wokalistką zespołu jest Agnieszka Bielanik-Witomska, na scenie towarzyszą jej: skrzypek Bartłomiej Balcerzak oraz gitarzystka Katarzyna Kupiec. Zespół nawiązuje doskonały kontakt z publicznością – prowadząc z nią swoisty dialog porywa do wspólnego śpiewu, a nawet tańca. Koncerty Zespołu niosą sporą dawkę pozytywnej energii. Repertuar koncertu łączy tradycyjne pieśni żydowskie, instrumentalne melodie klezmerskie, pieśni z musicalu „Skrzypek na dachu” oraz piosenki nawiązujące do kultury żydowskiej, jak „Miasteczko Bełz", „Rebeka", „Bubliczki".

Zespół Negev tworzy trio: Agnieszka Bielanik-Witomska - śpiew Bartłomiej Balcerzak - skrzypce Katarzyna Kupiec - gitara

Zapraszamy serdecznie!

Kiedy:   16.03.2024 | sobota | g. 17:00